Kategorie z blogu

10 tipů pro cestování se psem

25.07.2016

Cestování bývá náročné a únavné pro lidi, co ale potom naši čtyřnozí přátelé, kteří mají srst a hned tak se sami od sebe nezchladí. Pokud se rozhodnete vycestovat se psem na dovolenou za hranice, měli byste mít na paměti několik zásadních pravidel.

1) Pokud cestujete do zemí Evropské unie, pak byste měli svému psovi pořídit buďto platný pas, který vydávají schválení soukromí veterináři. Dalším způsobem identifikace je pak mikročip nebo tetování. Díky těmto bude vaše zvíře snáze identifikovatelné. Použít ho můžete jak u psů, tak u koček nebo třeba i fretek.

2) Před cestou byste svého mazlíčka měli jistě očkovat proti vzteklině.

3) Nechte svého mazlíčka ošetřit proti klíšťatům. Nechcete na dovolené řešit nepříjemnosti s klíšťaty a shánět místní veterináře. Opatřete svému psovi obojek proti klíšťatům.

4) V průběhu cesty nezapomeňte každé dvě až tři hodiny stavět, aby se pes mohl proběhnout a vyvenčit.

5) Pes by neměl cestovat na přední sedačce. Ideální je prostor v zavazadlovém prostoru.

6) Pokud ho umístíte na přední sedačku, pak ho připoutejte cestovním postrojem. Nikdy ho nepoutejte za obojek.

7) Vezměte s sebou do auta deku, abyste psovi v autě vyhradili jeho místo. Zároveň to ochrání váš interiér před psí srstí.

8) V žádném případě nenechávejte psa v zavřeném autě. Venkovní a vnitřní teploty se diametrálně odlišují a pes neskutečně trpí. Dobu, kdy je pes sám v autě maximálně minimalizujte.

9) Nezapomeňte na cestovní misku na granule a láhev na vodu na vodu a na psí granule. Hračka se bude také hodit a jistě potěší i malý psí pamlsek v případě, že se pes bude dobře chovat.

10) V případě, že máte menšího psa, pořiďte si cestovní tašku nebo přepravní box. Ocení to jak pes, tak vy. Manipulace s ním a přenosy budou jednodušší a pohodlnější. 

 Navštivte naši kategorii a nechte se inspirovat TIPY NA CESTOVÁNÍ SE PSEM.