Kategorie z blogu

Jak vybrat granule pro kočky?

25.10.2016

V předešlých příspěvcích jsme se zabývali převážně problematikou při výživě psa. Ale co kočičí potřeby a nezbytnosti? Na to si posvítíme dnes.

Granule podle věku kočky

Pokud chcete Vašemu mazlíčkovi dopřát tu správnou výživu již od raného věku, dostupné jsou granule, které jsou přímo určené pro koťata. Obsahují vše, co bude kočičí miminko potřebovat pro svůj správný růst a vývin. Pamatujte na to, že máte doma šelmu, která potřebuje převážně maso. Koťata obecně vyžadují vyšší příjem energie, než tomu bývá u dospělých koček. Pokud máte doma kočičího seniora i on si zaslouží své speciální granule, které mu zachovají dlouhé zdraví a psychickou pohodu. 

Čím se při výběru granulí pro kočky řídit?

Zde je pár jednoduchých tipů, jak postupovat při výběru. 

 Složení. Dbejte na to, že suroviny musí být přesně specifikovány. Položky jako masová moučka a živočišný tuk Vám přeci neřeknou, které maso bylo přesně použito. Hlídat byste měli také podíl obilovin, solí a chemickou konzervaci, které kočce nijak nepřispívají.

Kladné je použití přírodních konzervačních látek (např. vitamín E) 

Maso, dehydrované maso či sušená masová moučka by měly být na prvním místě. 

Pokud je ve složení surovina rozvedena na více položek, jedná se pořád o jednu a tu samou věc, kdy se po sečtení všech procent může posunout na vyšší příčku v seznamu a rázem tvořit procento, které není žádoucí. Například hnědá rýže, rýžový slad, rýžová moučka. Najednou to bude samá rýže. 

Velice pozitivní je i přídavek různých bylin, probiotik a prebiotik, které mají kladný vliv na zdraví a kondici kočky. Výrobci se tím jistě rádi pochlubí sami na obalu výrobku či jeho reklamních prospektech. 

Co je špatně 

① Barevné granule. Granule tím rozhodně nejsou rozděleny na červené s masem a zelené se zeleninou. Jedná se pouze o barvivo, které není zrovna příliš prospěšné.

② Nepoužívejte psí granule. Obsahují jiné výživové hodnoty a položky, které by Vaší kočce mohly napáchat pěknou neplechu se zažíváním. 

Dostupná krmiva z marketů za nízkou cenu. Špatně. Pokud se začtete do složení dle našich rad, zjistíte proč. 

Granule pro kočky

Granule na kočičí neduhy

Samozřejmě na to výrobci myslí také. K dostání jsou v dnešní době krmiva pro  kočky alergičky, dietní granule pro obézní zvířata, granule pro kastrované kočky ale i různá krmiva pro lepší zažívání, lesklejší srst, zdravější zuby a zrak, pro zdraví močových cest a prostě vše na co si vzpomenete i nevzpomenete. Doporučujeme vyzkoušet i kočičí trávu. Ušetříte tím nejen Vaše rostliny, které mají všechny stejný sestřih na mikádo, ale kočce tím dodáte to, co si právě snaží z rostlin získat. Čistí si tím zažívací systém a dodává ony potřebné živiny. 

Jak poznám, že je krmivo dobré? 

Poznáte to na kvalitě výkalů, které budou celistvé, spíše tmavší a bude jich odpovídající množství. Dlouhodobě se potom kočce zlepší srst (zjemní), bude radostná a spokojená.

Podívejte se na celou naši nabídku jen těch opravdu prověřených a vysoce kvalitních krmiv.