Kategorie z blogu

Pes vodákem

22.06.2018

Psiska, také milujete vodu? Tak šupem překňučte páníčka, ať si s vámi letos střihne třeba naši malebnou národní řeku. Nebo radši jezero?

Dovolená na vodě je vždycky super zážitek. Pro děti i dospěláky, speciálně pak pro nevybouřené tatínky. Nadílku legrace si ale můžou dopřát také aktivní trhači. Takže psisko, určitě neváhej a případnou výzvu bez štěkání přijmi! Ještě, než si ale sbalíš konzervy a sepíšeš poslední závěť, pečlivě čti dál, ať víš co a jak!

Hned v úvodu jedno malé upozornění. Pokud se panicky bojíš vody, tuhle aktivitu zpočátku raději vynech. Snaž se svůj strach překonávat méně extrémním způsobem. Třeba v mělkém potůčku za asistence klidného páníčka, který bude svolný k častému podávání pamlsků a hraček. Hned, jak budeš s H2O kámoš, 3 x hurá a rychle na vodu!

Budeme předpokládat, že teď už jsi ve všech ohledech způsobilý a stojíš před důležitou volbou: jaké plavidlo zvolit? 

Kánoe

Se dvěma lidmi se pravděpodobně vejdeš do klasické a vodáky zbožňované plastové kánoe (tradicionalisté možná raději dřevo). Nejlepší místo pro tebe je uprostřed lodi za háčkem. V přední části bys mohl, za určitých podmínek, nabírat vodu.

Jsi menší vzrůstem (ovšem titán duchem)? Pak nebude stabilita lodi tvým pohybem nijak zásadně narušena. Jestli si tě ale sem tam někdo splete s antilopou nebo mládětem hrocha, mohl by ses v průběhu pohybových manévrů cvaknout.

Raft

Nejpohodlněji se, spolu s méně významným zbytkem posádky,  budeš cítit v prostorném, oproti kánoi stabilním, raftu. Pokud vážíš nad 15 kg a tvoje disciplína lehce pokulhává, je raft rozhodně nejlepší volba.

Paddle Board

SUP nebo taky paddle je hit posledních několika sezón. I přesto, že jde o klasickou módní vlnu a často na prknech možno spatřit tzv. fríkůlíny, nutno říct, že něco na těch paddlech je. Odprostili jsme se tedy od předsudků a otestovali tento způsob plavby a hle! Nic není nemožné! Menší disciplinovaný pes na klidnější řece paddle board prostě dá. A co ty? Troufáš si i na tenhle zážitek?

Krásně barevné vesty Hurtta nabízí skutečnou ochranu.

Tipy, triky, vychytávky

Podložka

Dlouhé sezení v kánoi nemusí být nijak pohodlné, proto bys měl být vybaven i vhodnou měkkou podložkou. Nikdo nechce, abys byl víc nervózní, než je nutné.

Plovací vesta

Nehraj si na hrdinu a obleč maximálně slušivou vestičku. Kvalitní plovací vesta často zachráňuje situaci v peřejích nebo pod splavem. Jako jedna z mála prošla naším zátěžovým testem vesta Hurtta Life Savior, která je skutečně schopna zachránit psí život a nevyvleče se ani v silném proudu řeky!

Pauzičky na „malou“

Plavbu často kombinuj s aktivitami na souši. Čím víc si zařádíš na mělčině, tím méně budeš zlobit v lodi. A ještě si vyřídíš, co je třeba.

Zdravý rozum

I přes zdánlivou pohodičku, může být vodácká psí činnost celkem vyčerpávající. Proto před akcí pečlivě vyhodnoť své možnosti. Nezapomeň přihlédnout k věku, zdravotnímu stavu a kázeňským dovednostem v nestandardních situacích.

Dog Pictures GIF by Cheezburger